bannerpublic1234-celbun

pozastirepovesti2

Vino şi participă la Poveştile Cangurului!

Sambata, 16 decembrie 2017, cei mai inspirati si mai isteti elevi  din clasele II- XII se vor intalni la concursul Povestile Cangurului. Impreuna vor descoperi noi opere literare, isi vor testa viteza de citire si de intelegere a  unui text literar.. Citeste mai mult...

pozastire2017

Verificaţi-vă cunostinţele la Cangurul Lingvist Franceză!

Elevii claselor III-XII se pot inscrie pana in data de 10 noiembrie 2017 la Cangurul Lingvist Franceza. Proiectul este organizat de Institutul pentru Dezvoltarea Evaluarii in Educatie si Editura Sigma, in parteneriat cu ... Citeste mai mult...

Vacanta in  Lefkada – Grecia
11 - 20 iulie 2016

harta1a

„In acest mic paradis scaldat de soare, am redescoperit ce inseamna Cangurul de fapt: oameni frumosi, experiente unice, forte proaspete, locuri frumoase si o perspectiva parca mereu mai optimista asupra vietii.”
Ioana Dogaru – jud Buzau

„ Mi-a placut foarte mult in Lefkada. Insula este foarte frumoasa, o alaturare aproape perfecta intre munte si mare. Croazierele au fost foarte reusite, mai ales ultima. A fost o introducere in stilul grecesc, balcanic, care este puternic si impulsiv pe de o parte, iar pe de alta, atât de melancolic... Mi-ar placea sa mai revin aici. Sper ca anul viitor sa-mi reintâlnesc prietenii facuti aici. ”
Viviana Sándor - jud Brasov

harta2lefkada

„Particip la a treia tabara Cangurul in Grecia, insa aceasta a fost cu siguranta cea mai frumoasa. Felicitari Sigmei ca a ales acest loc minunat".
Cseke Christian – jud Timis

„ Am fost impresionata de tot. Prieteniile legate acolo vor ramâne mereu in sufletul meu. Croazierele au fost de vis, iar plajele si marea mi-au facut vacanta de vara mai frumoasa.Nu voi uita nicio seara petrecuta in Lefkada, mai ales seara in care ne-am semnat pe tricouri.”
Rebeca Lazar – Bucuresti

„Multumiri pentru primire, pentru culori si pentru prospetimea pe care ni le-ati oferit. Putem spune ca suntem „mai copti", ca existam si in afara noastra."
Lucian Antone – Iordache - jud. Prahova

Aici galeria foto Lefkada 2016

Adaugă comentariu

Codul de securitate
Actualizează

Abonare Newsletter

banner evaluarea nationala 220x300

ambasadacanadei   ambasadaelvetiei2   ambasadafrantei   logowalonie   logofrancophonie   

univbucuresti   univpetrolploiesti   logouaB   logoplanetajunior   logoscoala   logoacademiaistetilor

logocantemir   logofiladelfia   logokarate   logoafternicole   logowurbrand   

logoroportal  logoportalinvatamant  logoedunews  logoedumanager  logoclujenicom  logobucuresteni

logooradeniro  logotimisoreni