Tabara Internationala de la Tryavna - Bulgaria
31 iulie - 6 august
- impresii de calatorie -

BULGARIA

Vara aceasta am fost în tabara organizata în Bulgaria, cu grupul Cangurasilor. Tabara a fost foarte relaxanta, în fiecare zi erau activitati atractive, interactive, cum ar fi: concursuri de matematica, de recitat, de dans si de orientare. Am facut parte din grupul care s-a numit mai târziu Potter, alcatuit din elevi români si bulgari, si împreuna am participat la toate concursurile si toate drumetiile din tabsrs. La petrecerea din ultima zi a taberei, am avut surpriza placuts si primesc o diploma pentru cel mai bun recitator si matematician, ceea ce m-a bucurat foarte mult. A fost o tabara excelenta, petrecuta în compania unor oameni minunati. Sper sa am ocazia sa merg si anul viitor, asa cum am promis prietenilor mei din Bulgaria!
Petru L., judetul Cluj

Anul acesta am avut sansa sa câstig din nou o tabara. Asadar, am fost în Tabara Internationala Cangurul, în Bulgaria. Împreuna cu alti doi cangurasi din tara si câteva zeci din Bulgaria am petrecut momente unice, am participat la o multime de concursuri de matematica dar si la alte activitati interesante care ne-au adus zâmbetul pe buze. Oraselul în care am locuit sapte zile se numeste Tryavna, un loc pitoresc, plin de oameni frumosi si calzi. Excursia la Shipka m-a impresionat pentru ca am aflat câte ceva despre istoria tumultoasa a Bulgariei. Organizarea impecabila, oamenii minunati care au avut grija de noi si s-au straduit sa ne ofere zile cât mai frumoase, prieteniile noi si atmosfera vesela au facut din aceasta tabara o experienta de neuitat. Bucurii curate si dragi care îmi vor ramâne adânc întiparite în suflet.
Armand I., judetul Suceava

TOATE TABERELE SI EXCURSIILE

Tabara Lefkada
circuit
tabarasulina
tabara-sulina

Abonare Newsletter

ambasadacanadei   ambasadaelvetiei2   ambasadafrantei   logowalonie   logofrancophonie   

univbucuresti   univpetrolploiesti   logouaB   logoplanetajunior   logoscoala   logoacademiaistetilor

logocantemir   logofiladelfia   logokarate   logoafternicole   logowurbrand   

logoroportal  logoportalinvatamant  logoedunews  logoedumanager  logoclujenicom  logobucuresteni

logooradeniro  logotimisoreni