Tabara Internationala Cangurul – Sulina, judetul Tulcea
8- 15 august 2017
- impresii de calatorie -

SULINA

Proiectele Cangurul, la care Ambasada Elvetiei este partener, s-au finalizat cu o tabara memorabila la Sulina, în perioada 8-15 august.
Organizatorii le-au oferit elevilor experiente inedite: ateliere de muzica, dans, creatie, fotografie, educatie financiara, public speaking, dezbateri, dezvoltare personala. Nu au lipsit nici activitatile sportive si excursiile în Delta Dunarii.
A fost o experienta minunata alaturi de copii deosebiti, de organizatorii care pun suflet si pasiune în dezvoltarea si promovarea proiectelor educationale Cangurul si de profesorii dedicati, care au stiut sa-i motiveze si sa-i atraga pe copii în cadrul atelierelor sustinute.
Felicitari tuturor celor implicati în proiectele Cangurul!
Manuela – Liliana C., Ambasada Elevetiei

Vin în fiecare an cu bucurie în suflet si entuziasm, pentru ca ma reîntalnesc de fiecare data cu prieteni care mi-au devenit usor, usor frati. Suntem o mare familie!
Codrin H., judetul Iasi

Având în vedere ca a fost prima oara când am pasit pe pamânturile Deltei, pot spune din toata inima si cu toata fiinta mea ca Tabara Cangurul 2017 mi-a oferit posibilitatea, ca de altfel, si cea de anul trecut, sa descopar peisaje noi, frumuseti ale naturii, iar atelierele, la care am luat parte cu placere, m-au facut sa ma simt excelent. O experienta de neuitat!”
Ioana Teodora B.M., judetul Dambovita

TOATE TABERELE SI EXCURSIILE

Tabara Lefkada
circuit
tabarasulina
tabara-sulina

Rezultate concursuri

Atentie!
Activati Pop-Up Windows

Abonare Newsletter

logofies1 

ambasadacanadei   ambasadaelvetiei2   ambasadafrantei   logowalonie   logofrancophonie   logoicemtulcea

univbucuresti   univpetrolploiesti   logouaB   logoubabacau   logoplanetajunior   logoscoala 

logoacademiaistetilor   logocantemir   logofiladelfia   logokarate   logoafternicole   logowurbrand

logochristiana   logocandid   logocopacverde   logostrumfi   logokifdsteenschiil   logostudyiinno

scoalaromanofinlandeza

logoroportal   logoedunews  logoedumanager  logoclujenicom  logobucuresteni

logooradeniro  logotimisoreni   logoromanialibera

Acest website utilizeaza cookies. Cookie-urile ne ajuta sa va oferim serviciile noastre. Utilizand aceste servicii, acceptati modul in care utilizam cookie-urile.