Tabara Internationala Cangurul – Sulina, judetul Tulcea
8- 15 august 2017
- impresii de calatorie -

SULINA

Proiectele Cangurul, la care Ambasada Elvetiei este partener, s-au finalizat cu o tabara memorabila la Sulina, în perioada 8-15 august.
Organizatorii le-au oferit elevilor experiente inedite: ateliere de muzica, dans, creatie, fotografie, educatie financiara, public speaking, dezbateri, dezvoltare personala. Nu au lipsit nici activitatile sportive si excursiile în Delta Dunarii.
A fost o experienta minunata alaturi de copii deosebiti, de organizatorii care pun suflet si pasiune în dezvoltarea si promovarea proiectelor educationale Cangurul si de profesorii dedicati, care au stiut sa-i motiveze si sa-i atraga pe copii în cadrul atelierelor sustinute.
Felicitari tuturor celor implicati în proiectele Cangurul!
Manuela – Liliana C., Ambasada Elevetiei

Vin în fiecare an cu bucurie în suflet si entuziasm, pentru ca ma reîntalnesc de fiecare data cu prieteni care mi-au devenit usor, usor frati. Suntem o mare familie!
Codrin H., judetul Iasi

Având în vedere ca a fost prima oara când am pasit pe pamânturile Deltei, pot spune din toata inima si cu toata fiinta mea ca Tabara Cangurul 2017 mi-a oferit posibilitatea, ca de altfel, si cea de anul trecut, sa descopar peisaje noi, frumuseti ale naturii, iar atelierele, la care am luat parte cu placere, m-au facut sa ma simt excelent. O experienta de neuitat!”
Ioana Teodora B.M., judetul Dambovita

TOATE TABERELE SI EXCURSIILE

Tabara Lefkada
circuit
tabarasulina
tabara-sulina

Abonare Newsletter

ambasadacanadei   ambasadaelvetiei2   ambasadafrantei   logowalonie   logofrancophonie   

univbucuresti   univpetrolploiesti   logouaB   logoplanetajunior   logoscoala   logoacademiaistetilor

logocantemir   logofiladelfia   logokarate   logoafternicole   logowurbrand   

logoroportal  logoportalinvatamant  logoedunews  logoedumanager  logoclujenicom  logobucuresteni

logooradeniro  logotimisoreni